czwartek, 5 maja 2016

A teraz coś z zupełnie innej beczki - golf oszukaniec, oszukany golf, golf przodzik.

Kiedy otrzymałam zamówienie na wykonanie tytułowego golfu zaczęłam przeglądać wiekowe książki odziedziczone jeszcze po babci, starożytne czasopisma, blogi, tutoriale i ... klops.

Z braku laku powstał mój własny przepis na golf w wydaniu męskim.

Materiały: druty i druty okrągłe nr 5,5cm, włóczka Kotek firmy Arelan w kolorze szarym lub każdym innym, przerabiana podwójnie.

Sposób wykonania.

Przód. Na druty proste nabrać 50 oczek i przerabiać przez 5 rzędów oczka prawe (w rzędach parzystych i nieparzystych). Następnie 5 oczek brzegowych (z prawej i lewej strony) przerabiać nadal na prawo zarówno w rzędach parzystych jak i nieparzystych. Pozostałe 40 środkowych oczek przerabiać tak jak powstają tzn. w rzędach nieparzystych na prawo w parzystych na lewo. Kontynuować do wysokości ok 27cm. Następnie zamknąć 10 oczek na ramiona z prawej i lewej strony. Pozostałe 30 oczek przełożyć na drut okrągły. Robótkę odłożyć.

Tył. Przerabiać identycznie jak tył ale do wysokości ok. 17cm. Zamknąć z obu stron 10 oczek na ramiona, a pozostałe 30 oczek przełożyć na drut okrągły z przodem.

Golf. Przód i tył na drucie okrągłym przerabiać w koło ściągaczem podwójnym do wysokości 22cm.
Zamknąć wszystkie oczka. Zszyć ramiona na lewej stronie. Wpleść wystające nitki w robótkę. Golf przepłukać w wodzie z dodatkiem płynu zmiękczającego. Rozłożyć na ręczniku nadając pożądany kształt. Pozostawić do wyschnięcia. Czekać na chłodniejsze dni i nosić :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz